Aktualności

21.12.2021
W związku z planowaną od stycznia 2022 r. reorganizacją Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz związanymi z nią zmianami budżetowymi w POB DigiWorld, Zespół Sterujący POB podjął decyzję o rozszerzeniu listy projektów finansowanych w konkursie na minigranty badawcze dla pracowników w DigiWorld 2021/1. Poniżej zamieszczamy uzupełnione statystyki konkursowe, pełną listę laureatów oraz przypominamy informacje dla laureatów.
więcej o Rozszerzenie listy laureatów konkursu na minigranty badawcze w POB DigiWorld UJ 2021/1

08.11.2021
POB DigiWorld informuje o ogłoszeniu konkursowym na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych w dyscyplinach matematyka, informatyka lub informatyka techniczna i telekomunikacja w zakresie zaawansowanych metod obliczeniowych lub sztucznej inteligencji (AI) na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ.
więcej o Konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczych na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ
Planetary Lab zaprasza na III Ogólnopolskie Seminarium Marsjańskie (2021)

18.10.2021
22 października 2021 r. w Krakowie odbędzie się III Ogólnopolskie Seminarium Marsjańskie. Seminarium będzie składać się z 3 części: sesji naukowych (prezentacji i posterów), sesji warsztatowej z zakresu przetwarzania danych marsjańskich oraz sesji artystycznej, na której zaprezentujemy wystawę GO Mars: malarstwo, rzeźba, fotografia i dźwięk zainspirowane środowiskiem Marsa. Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową.
więcej o Planetary Lab zaprasza na III Ogólnopolskie Seminarium Marsjańskie (2021)

12.10.2021
W nowym roku akademickim serdecznie zapraszamy na seminaria POB Digiworld w nowej formule. Gośćmi pierwszego spotkania 21 października o godz. 14.00 będą dr Bartosz Lisowski i dr Przemysław Pałka.
więcej o Seminarium POB Digiworld - o pamięci bez neuronów i o sztucznej inteligencji kontra Komisja Europejska
Dofinansowanie profesur wizytujących w POB DigiWorld

05.10.2021
POB DigiWorld ogłasza możliwość dofinansowania wynagrodzenia profesorów wizytujących prowadzących kursy z zakresu problematyki określonej w planie strategicznym POB DigiWorld w semestrze letnim roku akademickiego 2021/22 i zimowym roku akademickiego 2022/23.
więcej o Dofinansowanie profesur wizytujących w POB DigiWorld